Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie

Usuwanie drzew i krzewów - WUOZ Szczecin

Druki do pobrania WUOZ Szczecin

 

  1. Wniosek o wydanie pozwolenia na usunięcie drzew lub krzewów niebędących złomami lub wywrotami (wniosek nie dotyczy właściciela nieruchomości będącego osobą fizyczną, usuwającą drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej), jeżeli powierzchnia krzewu albo krzewów rosnących w skupisku przekracza 25m2 oraz jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:

a) 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;

 b) 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;

 c) 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

  1. Zgłoszenie zamiaru usunięcia drzew niebędących złomami lub wywrotami przez właściciela nieruchomości będącego osobą fizyczną, usuwającą drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:

a) 80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;

b) 65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;

c) 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

  1. Wniosek o przeprowadzenie oględzin złomów lub wywrotów drzew lub krzewów planowanych do usunięcia przez osoby lub podmioty inne jak jednostki ochrony przeciwpożarowej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, właścicieli urządzeń, o których mowa w art. 49 § 1 Kodeksu cywilnego, zarządców dróg, zarządców infrastruktury kolejowej, gminne lub powiatowe jednostki oczyszczania lub inne podmioty działające w tym zakresie na zlecenie gminy lub powiatu, jak i same gminy i powiaty.
  2. Informacja o usunięciu złomów lub wywrotów drzew lub krzewów przez jednostki ochrony przeciwpożarowej, jednostki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, właścicieli urządzeń, o których mowa w art. 49 § 1 Kodeksu cywilnego, zarządców dróg, zarządców infrastruktury kolejowej, gminne lub powiatowe jednostki oczyszczania lub inne podmioty działające w tym zakresie na zlecenie gminy lub powiatu, jak i same gminy i powiaty.
  3. Informacja o usunięciu drzew lub krzewów niebędących złomami lub wywrotami w ramach prowadzenia akcji ratowniczej przez jednostki ochrony przeciwpożarowej lub inne właściwe służby ustawowo powołane do niesienia pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia.
  4. Wniosek o wydanie pozwolenia na prowadzenie prac konserwatorskich lub restauratorskich przy zabytku polegających na usunięciu drzew lub krzewów z terenu  parków, ogrodów i innych form zaprojektowanej zieleni indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków.
  5. Wniosek o wydanie pozwolenia na podejmowanie innych działań przy zabytku polegających na usunięciu drzew lub krzewów z terenu  parków, ogrodów i innych form zaprojektowanej zieleni indywidualnie wpisanych do rejestru zabytków, usuwanych w ramach prac innych niż konserwatorskie lub restauratorskie.

Druki do pobrania - poniżej.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Marcin Piętka 03-01-2022 11:05
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 03-01-2022
Ostatnia aktualizacja: Marcin Piętka 03-01-2022 11:41